Jak stavíme most? Nestavíme.

(k článku Most v Loděnickém zpravodaji 3/2016)

Most v Loděnici je v majetku Středočeského kraje. Ten také rekonstrukci organizuje a plně financuje. Obec Loděnice se nepodílí ani finančně, ani organizačně.

Tento text přinášíme proto, že se někteří občané domnívají, že rekonstrukce mostu je záležitostí obce a že za její organizaci, financování, průběh, kvalitu a včasnost dokončení je zodpovědná právě obec. Není tomu tak. Obec je jedním z účastníků stavebního řízení.

Březnový Zpravodaj přináší na první straně článek Most. Stavebník není zmíněn – je jím Středočeský kraj. První dva odstavce odborně, leč srozumitelně popisují průběh rekonstrukce. Poslední, třetí odstavec by mohl být, byť nezáměrně, poněkud matoucí. Oznámení o kontrolním dnu může vyvolat představu, že kontroluje obec a že má zásadní vliv na průběh akce. Formulace …nedostáváme se tedy do skluzu, takže doufejme… opět může navodit zodpovědnost obce. Pokud vše dobře dopadne, bude to zásluhou Středočeského kraje. V opačném případě taky.

Stavební povolení najdete zde.

Pavel Machač
redakce@lodeni.cz

Soumosti_01 Soumosti_02

Soumosti_14 Soumosti_17

Soumosti_20 Soumosti_22

Soumosti_23 Soumosti_25

Soumosti_26

 

1 komentář u „Jak stavíme most? Nestavíme.

  1. Emilian Jindřich

    Most nestavíme. Znáte seriál Kobra 11? “ Jejich tempo je závratné, jejich revírem je dálnice.“
    Zato tempo stavební firmy je fantastické a jejím revírem Loděnické trojmostí. Nejvíc se mi líbila informace o plánované rekonstrukci- začátek v měsíci září. A překvapivý start, když překvapivě část mostu v září odpadla a stal se nepoužitelným. Překvapeno asi bylo příslušné pracoviště Středočeského kraje. Dopravní řešení /náhradní/ spatřilo světlo světa nějak opožděně, práce začaly dost pozdě a denní pracovní průměr na stavbě byl závratný až běda. Plánovaný termín dokončení stavby je stejně závratný.
    Nejvíc se mi líbí trpělivost obyvatel Loděnice, lituji ty co bydlí na objížďce Havířskou, v ul. 1. máje a těším se na opravu vozovky, kterou objíždějící vozidla pěkně „upravují“. Těším se na zastupitele obce kteří jistě mají připraven útok na Středočeský kraj s cílem vyrazit z něj peníze na opravu objízdných místních komunikací ,kterou jistě zahájí správná firma v den zprůjezdnění nového trojmostí. Opravdu se na tu slávu těším. Přeji všem jichž se to týká, aby se těšili jako já.
    Jindřich,Pražská 117

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..