Sako jako za žurnálu aneb „kontexty souvislostí“

(srov. článek Libo spíchnout sáčko, LoDění č. 1)

Milý Zpravodaji 2/2016,

zřejmě jsem – jak pravíš – jeden ze skupiny občanů, [citace] „která má odlišný názor na práci starosty, zastupitelů a administrativy obce“ a která „vytvořila informační zdroj formou vlastního časopisu a webové stránky“. Píšeš decentně a shovívavě. A toho si na Tobě cením, jelikož to nebylo vždy běžné. Jen jsi neupřesnil, čí názor je odlišný od čího. Nebo existuje jeden oficiální názor a k němu vztahujeme ostatní? Zde dva názory na jednu akci:

Lednový Zpravodaj rekapituluje dokončené významnější akce za minulý rok.

Zpravodaj prezentuje akci

„Úprava svahu a dočasného parkoviště pod ZŠ. Včetně osazení živým plotem.“

LoDění vysvětluje aneb Byli jsme při tom

1_navazka_2 (800x600)

Občan A se potřeboval zbavit několika desítek tun zeminy, ne-li řádově více. Nechal ji proto

navozit na obecní pozemek u ZŠ. Tak vznikla mohutná navážka. Z ní na sousední pozemek stékalo bahno a na přístupovou cestu padaly hroudy jako melouny. Přibyla též fůra stavební suti a odpad.

3_skladka_1 (800x600)

Zaskočení sousedé se dozvěděli, že původcem navážky je občan A. Na otázku, zda hodlá navážku nějak zajistit a kultivovat, nepřišla právě vstřícná odpověď. Občan A pravil, že hodlá na obecním pozemku zřídit parkovací místa.

Sousedům nezbylo než oslovit obecní úřad, vlastníka pozemku, se žádostí o pomoc. Proběhlo několik jednání. Sousedé navrhli kompromisní řešení: občan A nechá odvézt tolik zeminy, aby se vodorovná plocha vrátila na původní rozlohu, a zbytek navážky nechá ve svahu. Návrh byl přijat a občan A nechal několik fůr odvozit. Rozloha vodorovné plochy se však k původním rozměrům zdaleka nedostala. Obec pak na své útraty nechala po obvodu navážky vysázet proutky.

Shrnutí

  1. Svah ani tzv. parkoviště neupravovala obec (srov. Zpravodaj), nýbrž občan, který nejprve vytvořil navážku a potom z ní kousek ubral.
  2. Obec v souladu s přáním občana A označila – jak plyne ze Zpravodaje – navážku jako parkoviště. Skutečné parkoviště by však muselo být legální, takže přibyl přívlastek dočasné, který tento nedostatek jakoby zmírňuje.
  3. Dočasnost parkoviště zřejmě nikdo neupřesnil.

Dodatek – citace z únorového vydání Zpravodaje

Většina zastupitelů považuje články (v LoDění – pozn. aut.) za neúplné, vytržené z kontextu souvislostí [sic!] a proto za zavádějící.

Poznámka

Pro ty, kteří se neurážejí, přibyde ještě bulvárnější verze tohoto článku.

Pavel Machač
redakce@lodeni.cz

3_skladka_2 (800x600)3_skladka_3 (800x600)    1_navazka_1 (800x600)3_skladka_1 (800x600)2_sesuv_3 (800x600) 1_navazka_3 (800x600)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..