Erna Šimrová reaguje na veřejná zasedání zastupitelstva

Vážení zastupitelé,

na veřejném zasedání Zastupitelstva obce Loděnice zaznělo Usnesení z finančního výboru, které přednesl člen ZO a předseda finančního výboru Kamil Horný.

Chtěla bych se důrazně ohradit proti tvrzení pana Horného v bodě č. 4, že Rada obce Loděnice pod mým vedením POCHYBILA v souvislosti se Smlouvou č. 14181094 o poskytnutí podpory ze Státního fondu životního prostředí, Prioritní osa 4 – Zkvalitnění nakládání s odpady a odstraňování starých ekologických zátěží (FS), oblast podpory 4. 1. – Zkvalitnění nakládání s odpady, na akci s názvem „Sběrný dvůr odpadů Loděnice u Berouna“.

Rada obce Loděnice bývalého vedení projednala tuto smlouvu dne 17. 9. 2014 (Usnesení z RO č. 33), schválila ji, ale přijmout dotaci podle zákona musí ještě zastupitelstvo. My jsme měli poslední ZO č. 3 dne 27. 8. 2014. Z toho vyplývá nevyvratitelný fakt, že pochybilo nové zastupitelstvo, které tuto dotaci doposud oficiálně zákonným způsobem nepřijalo a smlouvu neschválilo.

Zastupiteli Kamile Horný, předsedo finančního výboru, opět jste prokázal naprosto zásadní neznalosti a svým nepodloženým tvrzením jste mě ujistil, že Vaše setrvání ve funkci předsedy finančního výboru je pro obec kontraproduktivní, protože je naprosto evidentní, že té problematice vůbec nerozumíte, což jste koneckonců přiznal veřejně na jednom ze zastupitelstev.

Podnikateli Miloši Svobodo, ve Vašem občasníku „Lodění“ kritizujete, cituji: „…plytký, respektive neexistující plán rozvoje obce, lépe řečeno schválený ucelený plán čehokoliv…“ Opět jsem nucena důrazně nesouhlasit, protože Plán rozvoje obce Loděnice existuje, dokonce byl každý rok projednáván a schvalován v RO i v ZO, aktualizován a doplňován. Vinu, kterou dáváte mému bývalému místostarostovi Josefu Tůmovi, že nechal zrezivět nejspíš Vaší techniku na Vašem dvorku, též musím radikálně odmítnout. Vaše tvrzení, že již dlouho nabízíte obci nezištnou pomoc při úklidu, musím doplnit o fakt, že se jednalo o spolupráci placenou, nikoliv nezištnou, což naprosto mění situaci, protože novou firmu na úklid bychom museli soutěžit, ovšem pouze v případě, že bychom neplánovali soběstačnost v podobě kvalitní techniky na vysoké profesionální úrovni. V obci se šušká, že právě kvůli Vám a Vaší technice prosazoval zastupitel Horný vrácení 3 miliónové dotace na multikáru, která kromě kvalitní čistící techniky měla ve vybavení i velmi výkonný vysavač, což by usnadnilo, zefektivnilo a zrychlilo úklid v obci, ale i odvoz velkoobjemového odpadu, což traktor nezvládne. Zastupitel Horný se ohání mým tvrzením, že je možno dotaci vrátit, ale už neuvádí, že jsem dodala, že je třeba prostudovat všechny smluvní vztahy a pak se správně rozhodnout. Snadnější bylo obvinit mě z jakéhosi pochybení, což je jeho specialita, kolegům zastupitelům podat nepravdivé informace a tím je získat při hlasování na svou stranu. Obec musela zaplatit všechny závazky ze smluv vyplývající cca 350 tisíc korun a nemá nic. Mohli jsme vlastnit kvalitní multifunkční úklidový stroj za 3,5 mil. korun, zatímco jsme se vrátili k lopatám, kárkám a košťatům. Je to dle mého názoru velká škoda a hanba pro tuto obec.

Erna Šimrová

Odkaz na článek ve formátu PDF.

6 komentářů u „Erna Šimrová reaguje na veřejná zasedání zastupitelstva

 1. Miloš Svoboda

  Vážená paní Šimrová,

  Vaše příspěvky do Lodění jsou opravdu výživné!

  PŔEDPOKLÁDÁM – čekáte i na mojí reakci.
  SLIBUJI – budu postupně odpovídat.
  ZDURAZŇUJI – postupně odpovídat.

  Za léta, kdy jste ovládala obec, jste se dopustila tolika neférovostí, že jejich jednorázovým výčtem a vysvětlením souvislostí bych zahltil Lodění. A to rozhodně nechci. Je dobré si připomenout, co bylo, zvlášť když zase mícháte hrušky s jablky tak, aby vznikl výživný příspěvek. Ale negace není program, není cíl. Já pracuji na seriózním programu přijatelném pro co nejširší spektrum občanů.

  OMLOUVÁM SE – mám pocit, že byste měla být jen paní Šimrová.
  Na práci pro obec jste rezignovala jen proto, že jste ztratila absolutní moc. Slova o neexistenci uceleného plánu Vás již trápit nemusí.

  DOUFÁM – že současné zastupitelstvo si uvědomí, s jakým programem vyhrálo volby.
  DOUFÁM – že současné zastupitelstvo nepožije vaše výživné hruško-jablečné koktejly.
  NEBO SE PLETU – a zastupitelstvo již požilo?
  V TOM PŘÍPADĚ – plytký program je nejen programem současného zastupitelstva, ale i programem Vaším a HÁJÍTE SE OPRÁVNĚNĚ.

  Miloš Svoboda

 2. Daniel Šimr

  Pane Svobodo,

  co Vy tam do té pizzy dáváte, že jste tak vtipný? Dovolte mi Vám připomenout, stejně jako panu Hrubanovi, ale o pár let dříve, že jste kandidoval do Loděnického zastupitelstva s Machačem, ale neuspěl jste. No, chápu, že Vašim nepřítelem jedna stále zůstává vážená bývalá paní starostka Erna Šimrová vzhledem k tomu, že jste neprosadil svou věc týkající se obce, a proto Vás to evidentně neskutečně štve, ale uvědomte si, jaká slova používáte. Stejně jak píšu v komentáři k panu Hrubanovi, který mi díky tvrdé cenzuře zde nebyl zveřejněn, že nejdříve pro tuto obec udělejte něco v tom měřítku, co vážená paní Erna Šimrová, a pak argumentujte jako rovný s rovným. Tvrdíte, že se bývalá starostka dopustila několika neférovostí, ale zase už nemluvíte konkrétně, jen někde v prachu mouky, kde Vaše slova ztrácejí význam. Víte, určitě máte zkušenosti, každý starosta a vlastně každý člověk na světě byl určitě alespoň jednou označen jako neférový, ono, kdybyste možná v těch volbách uspěl, asi byste zjistil, že není možné zavděčit se skutečně všem a těch, kterých se to týká, ze vzteku a z nenávisti zakládají Lodění.

  Dovolte mi Vám také připomenout, že před Vaší kandidaturou, možná to bylo dokonce na post starosty, jste se přihlásil na matrice v obci a po své prohře zase odhlásil. Toto je označováno jako trestný čin, nemýlím-li se, ale to je na Vašem svědomí, do jaké míry jste to myslel dobře a hlavně upřímně. Také si vzpomínám, že jste byl leadrem kandidátky, myšleno na prvním místě a ani jste se nedostal do Zastupitelstva. Ono se po obci šuškalo, že právě Machač nechtěl, abyste se tam dostal, ale aby se tam dostal on a lidé podporující stejnou věc, ale toto já netvrdím, ani jsem to nemyslel, jen jsem to slyšel. Jestli to je pravda nebo ne, musíte se na to zeptat jeho.
  ….
  Na vás trochu sedí: Káže víno, pije vodu. Myslím, že vašich žabomyších válek bylo už tolik, že ve skutečnosti vám to neprospívá, ale pouze se jen ztrapňujete.

  Víte, kdyby Vás skutečně zajímala problematika obce, nemuseli byste využívat „pěšáka“ Horného k tomu, aby si tajně něco nahrával jako za dob minulých, ale veřejně byste Vy a Machač vystoupili na veřejném zasedání zastupitelstva, což se ale nedějě a schováváte se za nějaké Lodění.

  Daniel Šimr

 3. Miloš Svoboda

  Danieli ! O životě slušného člověka nevíte vůbec nic. Co jsem řekl, splním. Postupně odpovím celé rodině Šimrových. Miloš Svoboda

  1. Daniel Šimr

   Pane Svobodo „vykřičník“

   Moc dobře si vzpomínám, jak jste zvonil na náš zvonek v pozdních hodinách, křičel jste na nás a předával nám nenávistné dopisy. Upřímně, ať už sem napíšete cokoli, nikdy to nebudeme brát vážně. Vy o slušnosti nevíte vůbec nic.

 4. Miloš Svoboda

  Velmi rád se seznámím s textem nenávistných dopisů,které jsem Vám údajně osobně s křikem předával.
  Prosím o jejich zveřejnění. Miloš Svoboda

  1. Miloš Svoboda

   Stále čekám na zveřejnění nenávistných dopisů, které jsem údajně osobně s křikem předával.
   Neoslovuji Vás jménem,od chvíle, kdy jste se odmítl veřejně představit. ,, VYKŘIČNÍK “ zůstává.
   Miloš Svoboda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..