Erna Šimrová kritizuje Machače, Horného a Boka

Vážení spoluobčané,

když jsem v únoru 2014, tj. před volbami, byla varována, že spoluobčan Pavel Machač „něco“ chystá, zůstala jsem úplně klidná. Věděla jsem, že ze svých zásad neslevím ani já, ani moji kolegové z tehdejšího zastupitelstva. Šli jsme do voleb poctivě, s kvalitním programem a uvědomovali si, že ve chvílích, kdy nejde v politice o život, je politika vždy větším či menším divadlem pro více či méně důvěřivé voliče.

Jsme však svědky mnoha absurdit a bizarností v podobě rok a půl trvající kritiky, nepodloženého obviňování, osočování a celkového zpochybňování práce bývalého zastupitelstva. Tzv. Střeďáci – Machač, Horný, Bok se sami nominovali prostřednictvím svého občasníku Lodění a projevů na veřejných zasedáních zastupitelstva obce do role auditorů, mravokárců a pochybovačů. Velmi mě pobavilo veřejné tvrzení Martina Boka, že v projektu oprava MŠ je vlivem naší korupce schován nový rodinný dům. Projekty s podporou dotace jsou velmi přísně kontrolovány jednak poskytovateli dotace, kontrolními orgány z ministerstev a kraje. Ani v jednom z našich projektů nebyly zjištěny chyby a nedostatky a ani v případě nedávného auditu z Ministerstva financí nezněl závěr kontroly jinak než BEZCHYBNĚ. Nemohli jsme si nevšimnout, jak usilovně se snaží Střeďáci najít jakékoliv naše selhání či pochybení. Že by strach z dalších voleb? Zachovejte klid, ty jsou až v říjnu 2018. Zatím se politicky a lidsky znemožňujte, obec se bude rozvíjet, doufejme však, že to bude bez vás.

Erna Šimrová

Odkaz na článek ve formátu PDF.

7 komentářů u „Erna Šimrová kritizuje Machače, Horného a Boka

 1. Mořic Hruban

  Vážená paní Šimrová,
  Vy jste si volby prohrála především sama. Pokud by s Vámi byli občané spokojeni, seděla byste dnes na Obecním úřadu Vy a Démon Machač si mohl chystat, co chtěl.
  Částečně s Vámi ale souhlasím, že už nemá cenu pitvat se v minulosti a je důležitější věnovat se současnému dění. I když to, že kontrolní orgány nikdy nic nezjistily, může také vypovídat o jejich kvalitě. Svého času měl jistě i doktor Rath všechny kontroly v pořádku.
  Zároveň bych byl rád, kdyby politika v naší obci nebyla jen větším či menším divadlem pro více či méně důvěřivé občany, jak píšete. To je právě to, co se pokouší LoDění změnit.
  Po přečtení Vašeho článku bych chtěl ale současného starostu ujistit, že jsem stále rád, že volby v roce 2014 dopadly tak, jak dopadly.

  Mořic Hruban

  1. Daniel Šimr

   Dovolím si velmi vzácně reagovat i přes to, že mě soukromé pohnutky autorů této stránky nezajímají, ale aby tu neměli „mrtvo“, rád jim něco přispěji.

   K Vám pane Hrubane… Váš příspěvek je poměrně hrubý, ale ono se není čemu divit, že? Víte, já jsem zase velmi rád, že zrovna Vy nesedíte v zastupitelstvu, což znamená, že ve volbách jste neuspěl vůbec. To si prosím zapamatujte. Paní Šimrová a nejenom ona, ve volbách uspěla. To, že se vzdala mandátu a nebyla sama, bylo asi to nejrozumnější, co mohla udělat. Alespoň noví zastupitelé dostali možnost se předvést a překonat tak její práci. Pravdou ale je, že zatím se jim, ale i Vám a Vašim přátelům, moc nedaří a je vidět, že bývalá paní starostka byla, je i bude opravdu velikým soupeřem a jen tak ji někdo v její práci nepřekoná.

   Pravdou je, že měla a má své odpůrce, ale to každý, kdo se kdy nachomýtl k politice, byť i na obecní úrovni. Když práci děláte dobře, je o vás hodně slyšet a o bývalé starostce je slyšet pořádně. Je bohužel velmi smutné, že Vaši přátelé úspěch nikdy neodpouští, ba dokonce by za něj rádi trestali. Za poslední rok a půl jsme skutečně svědky honu, jako na divokém západě, na bývalé zastupitele včetně paní Erny Šimrové a nyní dokonce i Josefa Tůmy. Místo toho, aby se zastupitel Horný věnoval tomu, jak naši obec ještě lépe zvelebit, jak do ni načerpat více peněz z dotací a celkově se starat o její rozvoj, tak se stal lasem v rukou kovbojů Machače a Boka. Tohle chodníky nepostaví, komunikace neopraví atd. Vzhledem k ambicím, které tato trojice má v podobě mravokárců a vyšetřovatelů, je nutné asi podotknout slova jako spravedlnost a pravdomluvnost, která by si měla pořádně vštípit.

   Něco k Vaší straně, za kterou jste kandidoval, ale vůbec neuspěl. Vaše hesla byla Společně, slušně a otevřeně. Tak je snad jasné a ruku na srdce, že to musel být vtip už od začátku ne? Opravdu společně? A co že se pan Horný vzdal předsedy FV a odpojil se od zbytku svých spolukandidátů? A co pan Vohradský? Ona i ta zastupitelstva jsou spíše jen hádky kdo s koho. Tam společnou řeč nenajdete. Slušně? No prosím, ale využívat k předvolebnímu boji pomluvy a neustále někoho obviňovat z korupce bez žádných důkazů moc slušné není, naopak je to ubohé. A teď si dejte i tu druhou ruku na srdce a řekněte si: „Skutečně jsme šli do toho poctivě a šlo nám jen o obec a její obyvatele?“ Tuto otázku, být Vámi, si položím pouze za přítomnosti lékaře. Otevřenost, no tady je to poměrně sporné, ale co si budeme nalhávat, Horný se svým nahrávacím zařízením je otevřený dokonale.

   Přijde mi, že si Vy i Vaši přátelé z Lodění až nebezpečně libují v satiře. Vaše počínání mi vždy vnukne představu buržoazního soudce, který vždy odsoudí nevinné, ale s oblibou se rád schovává za zákony.

   Jsem hrdý na bývalou paní starostku za to, co v této obci dokázala a jsem na ni o to víc pyšnější díky Vám, Machačovi, Bokovi, Hornému, Hejdukovi a Svobodovi, protože si s vámi dokázala vždycky poradit a nikdy vás nenechala vašim počínáním tuto obec poškodit, protože vždy hájila její zájmy i zájmy občanů. Až pro příště budete zase útočit a vést své křížové výpravy, zkuste nejdřív dokázat to, co ona a pak bojujte jako rovný s rovným.

  2. Šimrová Erna

   Pane Hrubane,
   my jsme ve volbách nepoužívali silná slova „společně, otevřeně, slušně“, ani jsme nekupčili s hlasy, nevyměňovali jsme volební hlasy za přísliby realizace nejrůznějších oprav, ani jsme nerozbíjeli kamery. Nikdy bychom se k takovému jednání nesnížili. Víte sám nejlépe, jakým způsobem jste volby vyhráli, cvrlikají si o tom i vrabci na střechách domů v Loděnici i na Jánské. Je skutečně úsměvné, jakým způsobem nyní prezentujete sami sebe a ještě jste vůbec nic nedokázali. Nemám vlastně s kým soupeřit o kvalitní práci ve veřejné správě. Nejste, bohužel, ani prospěšná opozice, jen se na sebe snažíte upozornit tím nejhloupějším způsobem. To je křiku kvůli jedné panelové cestě a nevyslyšeným žádostem, co? Musím otevřeně uznat, že se mi staráte o zábavu.
   Přeji hezký den, Šimrová Erna

   1. Mořic Hruban

    Paní Šimrová,

    Vy jste si přece ty volby prohrála takovým rozdílem, že nemá smysl hledat nějaké konspirační teorie. Vaši voliči od Vás asi čekali trochu více sebereflexe.

    Mořic Hruban

 2. Karin Plincnerová

  Trošku mě zarazilo přiznání paní Šimrové. Proto bych se jí ráda zeptala, které body z jejich programu byly myšleny poctivě a které byly divadlem pro voliče? Více či méně důvěřivý volič je totiž člověk, který věří nebo spíš věřil, že to, co jste deklarovali, myslíte vážně. Proto vás volil. A doba, kdy křišťál nemohl byt křišťálovější, snad už pominula. Nebo ne?
  Zároveň se vám nelíbí, pokud někdo z občanů (voličů) upozorňuje na nesrovnalosti, ptá se a žádá vysvětlení. Asi je potřeba připomenout, že občanská kontrola výkonu veřejné správy je základním principem demokracie a jakékoliv její omezování je protiústavní.

 3. Pingback: Martin Bok reaguje na kritiku Erny Šimrové |

 4. Šimrová Erna

  Dobrý den Karin Plicnerová,
  protože vás neznám, navrhuji vaše trošku zaražení probrat osobně, co vy na to?
  Erna Šimrová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..