Vznik občasníku LoDění aneb Do průjezdu ne

Na začátku prosince se jaksi zjistilo, že ve Zpravodaji nezbývá dostatek místa pro mé kriticky laděné články. Zastupitelé si s ohledem na čtenáře nepřáli, aby články narušily poklidný předvánoční čas. Chápu. Dalším důvodem může být potřeba otisknout větší množství inzerce, mimochodem stále zdarma. Za zmínku stojí také návrh, aby ve Zpravodaji do budoucna vycházely pouze stručné informace, a žádné články, tedy ani ty pochvalné.

Ačkoli většina zastupitelů vnímá mou kritiku jako kaňku na jinak pěkném časopise, nikdo z nich bohužel nevyužil možnosti veřejně ve Zpravodaji oponovat a uvést tak věci na pravou míru.

Náhradou za neuveřejnění článků ve Zpravodaji mi byla nabídnuta možnost publikovat texty v průjezdu obecního úřadu. Tedy na nástěnce v průjezdu. Tam ale většinou profukuje a náhodný čtenář by mohl nastydnout. Naštěstí by byl počet čtenářů zanedbatelný. Rozhodl jsem se velkorysou nabídku odmítnout a články publikovat v tomto novém občasníku. Činíme tím vstřícný krok vůči většině zastupitelů, kteří se nebudou muset zabývat filtrováním textů a budou mít prostě klid na práci.

Současně však prohlašujeme, že jim v našem občasníku poskytneme prostor pro jejich případné reakce. Veřejnosti sdělujeme, že rádi vytiskneme jakýkoliv příspěvek, který se dotkne obecního života, a to nezávisle na tom, jestli nám přinese body kladné, nebo záporné. Pro takový případ připomínám kontaktní e-mailovou adresu, která je již uvedena v úvodníku: redakce@lodeni.cz.

Úvaha závěrem. Věříme, že názorová různorodost a politická opozice hrají v obecním životě obdobně kladnou roli jako konkurence v tržní ekonomice.

Kamil Horný, redakce@lodeni.cz.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..