Svět kostiček

Letošní léto jsem byl s rodinou na výletě v Litomyšli. V zámecké jízdárně litomyšlského zámku jsme navštívili skvělou výstavu s názvem SVĚT KOSTIČEK®. Řeči nemají cenu, prohlédněte si fotky:

svet_kosticek_1

svet_kosticek_2 svet_kosticek_3 svet_kosticek_4 svet_kosticek_5

Autorem a hlavním majitelem expozice je loděnický občan Ing. Arch. Petr Šimr.

Expozice zabírala celkovou plochu cca 350 m2. Byla postavena z více než milionu kostiček a stavba zabrala dvěma lidem 15–18 hodin denně po dobu 6 dnů. Součástí výstavy byl i dětský koutek o ploše cca 90 m2 se čtyřmi hracími zónami. Doporučuji shlédnout povedené video (6 min.) o výstavě.

SVĚT KOSTIČEK® je projekt putovní výstavy exponátů ze stavebnice LEGO® určený pro muzea, hrady, zámky i soukromý sektor. Jedná se o projekt financovaný a podporovaný pouze autorem výstavy a případnými spoluvystavovateli. Expozice jsou navrhovány na míru dle požadavků zadavatele a jeho prostorových možností. SVĚT KOSTIČEK® disponuje sbírkovými fondy různých edic továrních LEGO® setů (75%) a vlastní tvorbou (25%). Součástí každé výstavy je i dětský koutek a prodejní zóna, kde si návštěvníci výstavy mohou zakoupit nové stavebnice.

Do 25. 11. 2016 můžete výstavu SVĚT KOSTIČEK® navštívit v  RESTAURACI SÝPKA v Jevišovicích a do 27. 11. 2016 v letohrádku Mitrovských na výstavišti v Brně.

Více informací najdete na stránkách http://www.svetkosticek.cz/.

Martin Bok
martin.bok@3ok.cz

1 komentář u „Svět kostiček

  1. Pingback: Pozvánka na největší expozičně-herní festival stavebnic projektu Svět kostiček |

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..