Chodníky nebudou/budou?

Jsem rád, že pan starosta začal konečně plnit svůj/náš volební program a pustil se, byť v omezené míře, do stavby chodníku alespoň ke hřbitovu.  Nebo pro začátek ke hřbitovu? Nemyslím to příliš ironicky, jsem totiž přesvědčen, že obecní dotační lobby vyhodnotila jako nejzajímavější akci přístavbu základní školy a nasměrovala tam všechny finanční prostředky i úsilí, takže urvat nějaké peníze a čas pro chodník nebylo a není zřejmě jednoduché.

Zaznamenal jsem sice, že za ty dva roky od původního projektu došlo k výraznému nárůstu plánované ceny z 1,1 mil. Kč na 1,8 mil Kč, např. chráničkou pro kabel veřejného osvětlení (rozuměj trubkou pod chodníkem) za  315 tis. Kč, ale to je v porovnání s akcí „cesty na Jánské“ navýšení téměř zanedbatelné. Akce je přece financována (alespoň částečně) z „dotace“, tedy z „peněz nikoho“, takže v tomto pokřiveném prostředí ani nelze jinou cenu očekávat.

Možná také cenu srazí výběrové řízení na dodavatele stavby. Třeba se do něj přihlásí víc než jeden zájemce a cena bude nižší o víc než 1,75 % jako u přístavby školy.

Přejme si také, aby se v průběhu stavby neprojevily nějaké podobné „potíže“ jako na výše zmiňované Jánské a ať pan starosta vytrvá ve svém úsilí o zlepšení infrastruktury v obci.

Mořic Hruban

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..