Čeká nás více kamionů na náměstí

Jak tak sleduji problémy, které se v obci řeší, mám čím dál tím větší pocit, že se držíme hesla „nehas, co tě nepálí“. A pak hasíme v časové tísni to, co už více méně hoří nebo dokonce dohořívá. Neměli bychom se také podívat na blízkou budoucnost? Nečeká nás náhodou něco, co bude potřeba hasit? Nepálí nás něco?

Řešíme školu. Je potřeba navýšit počet tříd, protože poskytujeme zdarma servis okolním obcím a je to pro nás určitým způsobem prestižní záležitost. Budeme tu mít tedy o něco více dětí. Vlastních i sousedních.

Mají si kde hrát? Máme pro děti zajištěna hřiště a dostatek volnočasových aktivit atd.? Nemáme a neřešíme to, protože zatím nehoří.

Máme zajištěnu kvalitní dopravní infrastrukturu? Nemáme, ale léta diskutujeme, jak zvládnout provoz okolo školy, který s přibývající zástavbou rodinných domů za školou a s přístavbou školy ještě naroste. A tak se snažíme alespoň dělat chodníky a opravovat místní komunikace.

Nehrozí náhodou nějaký další problém? ANO, HROZÍ, A VELKÝ!

Vice_kamionu_na_namesti_1

 

Nedávno se v nabídkách realitních kanceláří objevil k prodeji velký pozemek určený k průmyslové zástavbě. Pozemek má 45 000 m2 nachází se vlevo od „staré plzeňské“ silnice za dálničním mostem směrem k Rudné. Představu o velikosti nové průmyslové zóny v Loděnici si může udělat každý sám z vizualizace na obrázku. Určitě jste si všimli, že „někdo“ už upravil část silnice a vybudoval nájezd do pole.

Kdo bude těžit z tohoto prodeje? Vlastník pozemků si přijde na 54 mil. Kč, realitní kancelář získá x % z 54 mil. Kč, na své si přijde investor, budoucí majitelé firem, autodopravci, sekundárně okolní firmy … A to je asi tak všechno.

Nebude to dlouho trvat a sjezdem na 10. km dálnice D5 – Loděnice budou každý den přijíždět na náměstí další a další kamiony dopravující zboží nejen do GZ Media, ale hlavně do nového průmyslového areálu. Přeplněné kamiony si vychutnají jízdu přes nový most, otřesou statikou některých již tak otřes(e)ných domů a kolem hřbitova se budou řítit za dálniční most do ohromných skladovacích/výrobních prostor. Vyloží náklad, naloží nový a hurá přes náměstí zpět na dálnici.

Vice_kamionu_na_namesti_1

Vice_kamionu_na_namesti_2

Přemýšlel už někdo o tom, jestli svou nevědomostí nebo nečinností neohrozíme všechny ty děti v nově přistavěné škole?

A tak se na závěr otevřeně ptám:

Prověřil někdo z vedení obce tento prodej? Byla obec Loděnice účastníkem jakéhokoliv jednání či řízení, které se týkalo zmíněných pozemků?

Udělalo vedení obce něco pro to, aby investor nebo majitelé pozemků vystavěli vlastní sjezd z dálnice, nebo vymysleli jinou variantu, která by nevedla přes centrum obce, kde se nám prohání stále více dětí?

Stanovilo si vedení obce nějaké podmínky pro případný průjezd nákladních automobilů z budoucích výrobních/skladových objektů centrem obce?

Snažilo se vedení obce vyjednat aspoň nějaké výhody pro obec, resp. její občany? Např. pomoc s vylepšením dopravní infrastruktury?

Odpovědi očekáváme všichni, co nejdříve.

Karin Plincnerová

4 komentáře u „Čeká nás více kamionů na náměstí

  1. Lenka K.

    Dobrý večer,
    tak mne napadá, zda právě probíhající přestavba propustku na most na „staré“ z Loděnice do Rudné nesouvisí právě s tímto…
    Lenka

  2. Pingback: Čeká nás více kamionů na náměstí 2 |

  3. Pingback: Čeká nás více kamionů na náměstí 3 |

  4. Pingback: Čeká nás víc kamionů 4 |

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..