Anketa o NEJ místo v Loděnici

Mám ráda Loděnici. Procházím ji křížem krážem a vídám místa obyčejná, místa hezká, místa špinavá i místa vysloveně pro ostudu. Proto LoDění vyhlašuje anketu o NEJ… MÍSTO V LODĚNICI. Hledáme místo NEJHEZČÍ a místo NEJOŠKLIVĚJŠÍ.

Naše anketa bude probíhat do 30. června 2016, kdy budou vyhlášeni vítězové obou kategorií. U nejošklivějšího místa se samozřejmě pokusíme zjednat nápravu. Vaše tipy veřejně přístupného místa (ideálně fotografii) posílejte do 28. června na e-mail redakce@lodeni.cz.

Následující dvě fotografie nejsou tipem LoDění do soutěže o NEJ místo – mají dokumentovat pouze to, že nedaleko od sebe mohou být místa velmi hezká a méně hezká.

Karin Plincnerová

IMG_8541

IMG_8536

2 komentáře u „Anketa o NEJ místo v Loděnici

 1. Emilian Jindřich

  Bude tomu v dubnu rok od vyhlášení ankety „Nej..“.Tedy objevit nejhezčí a nejošklivější místo. K tomu bych chtěl dodat, že asi v této obci by bylo vhodnější hledisko „nejdéle trvající stav v těchto kategoriích“. Každý máme jiné měřítko krásy a estetické cítění také různé. Často se ženou procházíme obec a tak se chci podělit o svůj pohled nejen na krásu.
  Z průběhu veřejného zasedání Zatupitelstva obce v minulém roce, kdy jsem nedostal odpověď jak tento orgán bude chránit občany před nárůstem průjezdu velkých vozidel obcí a dalších nehezkých slovních projevů zastupitelů i k sobě navzájem, jsem dospěl k závěru, že hospodaření se zde řídí množstvím neodvedené práce počínaje, ignorancí zásadních potřeb obce, řešení cestou nejmenšího odporu, přehlížením vad, prvky klientelizmu nevyjímaje a nedodržování obecně závazných předpisů konče. Tímhle vším bych se chtěl zabývat blíže, ale postupně a hned v úvodu uznávám, že to co mi leží na srdci, nevzniklo v poslední době a je podle mého názoru výsledkem činnosti vedení obce od samého začátku.
  Co je viditelné a nezpochybnitelné, je fakt omezené dostupnosti úředníků OÚ v druhém poschodí pro osoby se zdravotním postižením, o nepohyblivých lidech nemluvě. To podobně platí i pro vstup na Českou poštu.
  Teď přeskočím k tomuto zastupitelstvu jak se postavilo k obyvatelům domů z ulice Za GZ. Stěžují si, že nemohou v ulici zaparkovat, protože je plná aut zaměstnanců GZ. Pomoci se nedovolali argumentaci si lze poslechnou ze zvukového záznamu. Pro mne je situace řešitelná s poměrně nízkými náklady, ale chvíli by museli zaměstnanci OU na tom zapracovat. Jo a napadlo mne proč není pro parkování vozidel zaměstnanců byť jen dočasně, použitá plocha vedle nového chodníku. Hezký den přeji všem Jindřich.

 2. Emilian Jindřich

  Dnes bych se zaměřil na dlouhodobý (ne)vzhled některých objektů v obci. Levá strana Kačáku má štěstí a v obci jsou dobře udržované domy. Jediné co tluče do očí je stěna objektu ve vlastnictví GZ v ulici Za GZ. Nějak mi světový věhlas výrobce zvukových nosičů nejde dohromady s údržbou vlastních objektů resp tohoto objektu. Tento stav trvá léta a snad by v tomto roce generální ředitel mohl zařídit opravu stěny z vnější strany.
  Pravá strana Kačáku je na tom podstatně hůře. Hned první dům u mostu na p.č. 30 je vzhledem odpuzující. Je s podivem, že majitelé se nestarají o majetek který jim vyrábí peníze. Zřejmě proto, že zde nebydlí, ovšem ostudu si dělají sami, protože je snadno zjistitelné kdo je vlastníkem. Já to beru na sebe a říkám“styďte se“.
  Jako z kopíráku je to v případě domu na p. č. 64. Vlastníku opět nese peníze z pronajatých prostor, ale kolik let kape lidem na hlavu voda ze střešního žlabu? Kašle na to vlastník proto, že nebydlí v Loděnici? Tentokrát se domnívám, že je to špatná vizitka vlastníka a obecního úřadu v Loděnici rovněž. Jestli se mýlím, nechám si to vysvětlit.
  Třetí je případ v Havlíčkově ulici, to je trochu připomínka středověku, tedy pozdního, u části domu na p. č. 32.
  Renezanci bych přál domu pod mostem na p. č. 643.
  Popsané objekty jsou nehezkou vizitkou obce a návštěvník to tak hodnotí, nezkoumá přímé vlastnické vztahy. Jindřich, Pražská.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..