Projekt Centrum Loděnice

Už víme, jak bude vypadat projekt „Centrum Loděnice“, který společnost Skanska plánuje realizovat na místě bývalého zemědělského statku na náměstí. Má se jednat o 116 bytů, počítá se zhruba s 200 auty, a proto je součástí projektu kruhový objezd na náměstí. Škoda, že mezi domy nezbylo místo na klidové zóny pro nové obyvatele a není počítáno ani s hřištěm pro děti.

Další obrázky najdete zde.

Související články:
Facebookové komentáře k projektu  (jen pro uživatele Facebooku)
Facebookové komentáře k projektu pro nejfesbůkáře (stav k 10. 12. 2019 24:00)
Vy, kteří nepoužíváte Facebook vkládejte a čtěte komentáře k tomuto článku zde.
Otevřený dopis občanům Loděnice (Alena Heinrichová, 30. 5. 2019)
Představení projektu stavby 120 až 140 bytů na náměstí  (Kamil Horný a Martin Bok, 30. 5. 2019)
120 nových bytů v centru obce? (Kateřina Mašatová, 29. 11. 2018)

Za redakci LoDění
Martin Bok
martin.bok@3ok.cz

2 komentáře u „Projekt Centrum Loděnice

 1. Radek Hanačík

  Zastavění této plochy je logické a kvituji, že se projekt snaží nepřevyšovat okolní zástavbu. Na druhou stranu je projekt velice nekvalitní díky velkému tlaku na počet bytů a to, aby investor vyrejžoval co nejvíce peněz!
  1) Naprosto chybí klidové zóny v rámci veřejného prostoru.
  2) Projekt vůbec neřeší například dětské hřiště pro děti, které na tomto novém „sídlišti“ budou bydlet.
  3) Projekt nemá vůbec řešené plochy zeleně a normu se snaží obejít zatravňováky na parkovacích stáních! Tedy celkově ubude zeleň na náměstí i díky kruhovému objezdu.
  3) parkovací kapacity jsou naprosto nedostatečné. Hlavně ty na povrchu. Skoro každý má dnes v rodině 2 auta. Tedy tato kapacita bude sotva stačit vlastníkům těchto bytů. Pokud jim tedy například přijede jakákoli návštěva, tak budou auta stát všude na náměstí. Zbytek občanů na náměstí velice obtížně zaparkuje, když si pojede na nákup, nebo za službami. Kruhový objezd rovněž spolkne stávající parkovací stání na náměstí.
  Proto bych chtěl apelovat na občany Loděnic. Vy tu žijete, vy máte právo si vyjednat co tu „náplava“ vytvoří. Vytvořme tlak na to, aby se na náměstí postavilo například maximálně 70 bytů. Přibyla zeleň, klidové zóny, dětské hřiště a parkovací kapacity.

  1. lodenicz Autor příspěvku

   Věc je stále v jednání a není rozhodnuta. Zastupitelé, kteří bojují za zmenšení rozsahu projektu na max. 70 bytů a zvětšení klidových zón mezi domy jsou: Alena Heinrichová, Jana Tučková, Kamil Horný a Martin Bok. Ostatní s rozsahem projektu souhlasí nebo mlčí. Pokud s projektem nesouhlasíte, sdělte svůj názor zastupitelům, které jste volili.
   Martin Bok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..