Muzikál Postřižiny a Postřižinský expres

Maryška se bude koupat v sudu, pan De Giorgi skočí z komína.

Na nádraží v Loděnici bude 26. května 2018 od 20.30 hodin k vidění muzikál Postřižiny. V hlavních rolích se představí profesionálové Jan ROSÁK, Lumír OLŠOVSKÝ a Ondřej BÁBOR.
Osm úspěšných sezon má za sebou původní muzkál Postřižiny. Jednu ze dvou letošních derniér bude hostit nádraží v Loděnici, které proslavil film Jiřího Menzela natočený podle jiného slavného díla Bohumila Hrabala – Ostře sledované vlaky. Budete mít jedinečnou příležitost vidět krásnou Maryšku a paní hostinskou koupající se v pivovarském sudu, pana De Giorgiho skákajícího z komína či Francina na prskajícím motocyklu.

Muzikál Postřižiny pořádá k příležitosti příjezdu parního vlaku “Postřižinský expres” do Loděnice, k uctění díla Bohumila Hrabala, Jiřího Menzela, knihy a filnu “Ostře sledované vlaky, 120. výročí zahájení provozu na spojovací trati Beroun (Závodí)-Rudná (Dučníky) a 145. výročí zahájení provozu Pražskoduchcovské dráhy v trati Praha Smíchov-Rudná (Dušníky)-Duchcov, veřejně prospěšná společnost MAS Karlštejnsko, z.ú.

Vstupné: 300 Kč bez rozdílu věku, hromadné objednávky možné.

Vstupenky jsou k dostání: Trafika pana Bauera v Loděnici, hřiště AFK Loděnice na Jánské, prostřednictvím e-mailu info@karlstejnskomas.cz a namístě. Bližší a dotazy na telefonním čísle +420 739 364 039.

Pod komínem zámku ve Svinařích na Berounsku měly Postřižiny v roce 2008 premiéru, 26. 5. 2018 se na železničním nádraží v Loděnici na Berounsku uskuteční jedna ze dvou letošních derniér.

V hlavních rolích muzikálu, který slaví úspěchy po celém republice a vidělo jej několik desítek tisíc diváků, budete mít možnost vidět skvělého moderátora Jana Rosáka (dr. Gruntorád), profesionálního muzikálového herce Ondřeje Bábora (Francin), nositele divadelní Thálie, herce, režiséra a šéfa muzikálu Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni Lumíra Olšovského (kominický mistr De Giorgi), zkušenou ochotnici, členku divadla Akorát Adélu Červenkovou (Maryška) i excelentního purkrabího z muzikálu Noc na Karlštejně Karla Krále (Pepin). Zdatně jim asistují mnozí další, kromě herců si zahrají osovští hasiči v dobových uniformách, členové staropražské kapela Třehusk, živá zvířata či historická technika. A pivo, samozřejmě…

Před představením zahraje staropražská kapela Třehusk.

Hrají a zpívají:
Jan ROSÁK – Dr. Gruntorád
Ondřej BÁBOR – Francin
Adéla ČERVENKOVÁ – Maryška
Karel KRÁL – Pepin
Lumír OLŠOVSKÝ – kominický mistr De Giorgi
Petr BENDL– pan Koloničný
Petr KAPLAN – pan Vilímek
Alena ŘÍHOVÁ – paní Koloničná
Petr ŘÍHA – statkář Souhrada
Pavla NOVÁČKOVÁ – hostinská Dorotka
Radek VYVADIL – kadeřnický mistr Boďa
Ondřej NOVÁČEK – řezník Myclík
Jan KUNA – pan Václav
Osovští hasiči v historických uniformách, koza, hasičská stříkačka, motocykl, pivo…

Pořádá veřejně prospěšná společnost MAS Karlštejnsko, z.ú. (www.karlstejnskomas.cz),  v rámci projektu “Naše vlídná nádraží”. Partnery projektu jsou České dráhy, a.s. a Správa železniční dopravní cesty, s.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..