Jarní úklid 2018 – poděkování + foto

Jménem redakce LoDění děkuji všem dobrovolníkům za účast na jarním úklidu 2018.
Na 10 místech uklízelo 70 lidí (z toho 14 dětí pod 15 let a dva zastupitelé – Ondřej Brodecký a Kamil Horný) – viz http://www.lodeni.cz/mista-jarniho-uklidu-2018/.

Zajímavosti:
– Naplnili jsme 110 pytlů na odpad.
– Příkopy kolem ulice K Nouzovu jsme odlehčili o 20 pneumatik.
– Od cesty k nádraží jsme odvezli 10 nákladních přívěsů za osobní auto plných náletových dřevin.
– Na náměstí jsme objevili 2 auta zaparkovaná několik týdnů bez pohybu.
– Odpadky z okolí fotbalového hřiště a z příkopů okolo silnice směrem na Sedlec až k první lávce jsme naplnili 15 pytlů.

Obec je opět o něco čistší.  🙂

S veliteli jednotlivých úklidových týmů jsme sestavili pro vedení obce následující návrhy / prosby:

1. Ačkoliv nás neuklízelo málo, na celou obec to nestačilo. Na ulici Plzeňskou a Školní se nedostalo. Bylo by dobré, abyste zařídili jejich úklid.

2. V ulici za GZ jsme úklid nedokončili. Nezbyl již čas. Byl tam velký nános hlíny u levého obrubníku. Je hotovo cca 80 %. Bylo dobré, kdybyste zařídili její douklizení.

3. Spojnice pro pěší mezi ulicí Za Vinicí a ZŠ byla plná nepořádku, který odhazují děti jdoucí do školy. Domluvte prosím s Vaškem Veverkou, aby toto místo žáci cca 1x měsíčně prošli a uklidili.

4. Cesta „Na Skalce“ (podél plotu GZ z ulice Na Brance do Chrustenic) potřebuje od obce údržbu – minimálně vyčistit od závějí suchého listí a napadané hlíny ze svahu nad ní. Vede tam modrá turistická značka, hojně využívaná pěšími a cyklisty. Je to vizitka obce. Bylo by dobré, abyste údržbu zařídili.

5. Největší nepořádek na náměstí byl okolo nádob na tříděný odpad, zejména mezi přilehlými okrasnými rostlinami. Dohlédnete prosím na to, aby toto místo obecní úklidová četa uklidila minimálně 1x týdně.

6. Hodně nepořádku bylo vedle mostu u prodejny v čp. 20. Dohlédněte prosím na to, aby toto místo obecní úklidová četa uklidila minimálně 1x za 14 dnů.

7. Na autobusové zastávce Jánská směrem na Beroun jsou dvě revizní šachty dešťové kanalizace. Obě mají velmi zkorodovaný rám pro poklop a hrozí propadnutí, pokud na ně někdo šlápne. Zařiďte prosím jejich opravu. O toto jsme žádali již minulý rok.

8. Nechte, prosím, umístit odpadkový koš na autobusovou zastávku na Jánské směrem na Prahu. Ve stráni a v potoce pod ní byl velký svinčík.  O toto jsme žádali již minulý rok.

9. Nechte, prosím, umístit odpadkový koš na chodník ke křižovatce ulic Havlíčkova a Pražská. O toto jsme žádali již minulý rok.

10. Na parkovišti na náměstí nad školkou stojí dlouhodobě zaparkovaná dvě auta bez pohybu. Jedná se o SPZ 3AE 0502 a 2B9 2458 (viz připojené foto). Někdo si dělá z parkoviště vrakoviště. Nechte je prosím odtáhnout.

11. Za čističkou GZ Media jsme objevili černou skládku (viz připojené foto), jejíž likvidace je nad naše síly. Bylo by dobré, abyste zařídili její úklid.

12. Obecní hromada roští u nádraží dosahuje gigantických rozměrů a lidé na ni přihazují i jiné věci než bioodpad určený ke štěpkování. Nechte ji prosím co nejdříve zlikvidovat. Není to dobrá vizitka při příjezdu výletníků do obce.

13. Dost velký svinčík byl na louce kolem fotbalového hřiště. Bylo by dobré, aby fotbalisti občas prošli prostor i vně hřiště a posbírali nepořádek.

14. Zařiďte prosím úklid ulic po zimním posypovém štěrku. Jeho přejížděním se vytváří další a další prach. Tohle zamést není v silách dobrovolníků.

Uvedené návrhy / prosby jsem odeslal 16. 4. 2018 e-mailem panu starostovi a zastupitelům.

Fotodokumentace z průběhu akce

Skupina pod Lanovkou

Skupina Pražská / Za GZ

Skupina Náměstí (po tom, co dostali náměstí z nejhoršího, posílili tým Karlštejnská  a Pražská)
 

Skupina Karlštejnská / K Nouzovu
 

Skupina K nádraží

Skupina Jánská A

Skupina Jánská B

Některá místa před úklidem a po něm:

Za GZ

Náměstí

Cesta k nádraží

Ve Chmelničkách


Okolí chodníku na Jánskou

Louka u hřiště

Ještě jednou veliké díky všem účastníkům a podporovatelům!

Z redakci LoDění

Martin Bok
martin.bok@3ok.cz

P.S.
Bohužel od všech skupin nemáme foto. Pokud uznáte, že vaše fotky z akce jsou hodné zveřejnění, zašlete nám je, prosím. Rádi je zde vystavíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..