Žádost Miloše Svobody Obecnímu úřadu obce Loděnice

Věc: Žádost o zveřejnění reakce na nepravdivé tvrzení v článku Oč jim jde?, zveřejněném v březnovém zpravodaji obce Loděnice.

Odůvodnění:
V článku Oč jim jde? jsem označen za jednoho z duchovních otců vítězné kandidátky. Následně jsou duchovní otcové, tedy i já, kritizováni. Toto tvrzení považuji za účelové hned v několika rovinách.

Jako všem, i panu Vlčkovi odpovím v několika rovinách. Neboť vše souvisí se vším.
Jsem duchovním otcem volební kandidátky roku 2010, která rozhodně nebyla vítězná. Stále si však myslím, že je dobrým základem pro další aktivity.
Jsem duchovním otcem aktivit kolem „Symbiózy“.
Jsem duchovní otcem aktivity „StředDění“.
Jsem podporovatelem mnohých aktivit LoDění, ale nejen LoDění.
Můj rozsah je mnohem širší. V mnoha bodech hlubší. V mnoha bodech shovívavý v jiných mnohem tvrdší.

!!! Nejsem duchovním otcem vítězné kandidátky!!!

Naopak. Pro mnohé jsem byl nežádoucí osoba.

Vítězná kandidátka vznikala v utajení přede mnou. Věřím, že lídr (garant) vítězné kandidátky, tedy pan starosta Bauer toto potvrdí. Neboť kdo jiný než on by měl být duchovním otcem vítězné kandidátky? Nebo nebyl? Je to možné. Program vítězné kandidátky velmi brzy opustil a přiklonil se k zaběhnuté praxi, kterou ještě vylepšuje.
Možná je třeba pana starostu očistit od programu vítězné kandidátky, aby mohl splynout s kandidáty paní Šimrové.
Možná by se hodilo strčit mně s panem Horným do jednoho pytle a vyhodit nás na smetiště. Ale my jsme rozdílní. Každý klade důraz na něco jiného. Budete potřebovat pytle dva.

A přitom stačilo tak málo. Nechat mě být. I já, stejně jako veřejnost, jsem unaven spory ve vítězné kandidátce. Pozor! Unavuje mě neochota zastupitelů zvolených na vítězné kandidátce dodržovat volební program! Své komentáře jsem si psal do šuplíku. Vtáhli jste mě zpět. Musím veřejně reagovat.
Dovolíte mi to tam, kde pomluva vznikla, tedy ve Zpravodaji?
Nebo se již budete chovat jako paní Šimrová a do Zpravodaje mě nepustíte!

Kde k pomluvě došlo, tam by měla mít prostor i reakce. Přivítal bych písemné vyjádření lídra vítězné kandidátky a uveřejnění níže uvedeného textu Oč mi šlo a jde.

Žádám Vás o zveřejnění níže uvedeného textu v dubnovém Zpravodaji:

Reakce pana Svobody na článek Oč jim Jde?
Jak komu! Mně o čistotu obce a pravdivost slov. A oč jde Vám?

S úctou
Miloš svoboda

1 komentář u „Žádost Miloše Svobody Obecnímu úřadu obce Loděnice

 1. Emilian Jindřich

  To co uvádí pan Svoboda, mohu potvrdit, protože jsem několik let čerpal i od něho informace o dění v obci a některých lidech, tehdy zastupitelích, protože jsem nechápal jak je možné,aby takto probíhalo hospodaření
  se svěřeným majetkem. Vím o jeho snaze pomoci obci a vím také jaké byly odmítavé reakce vedení obce. Můj názor na činnost zastupitelů /tedy některých/ je skutečně nedobrý, stejně jako nedobrá je funkce a činnost zastupitelstva jako nejvyššího rozhodovacího orgánu obce.
  Když jsem si přečetl příspěvek pana Vlčka byl jsem zaskočen,protože na jednání zastupitelstva seděl a slyšel a viděl že jeden člen zastupitelstva v podstatě všem přítomným dává najevo, že jeho připomínky, dotazy a námitky směřují ke zkvalitnění práce úřadu, starosty, úsporám obecních peněz a jejich efektivní používání.
  Reakcí zastupitelů jsem byl tak zaskočen, že jsem požádal pana Horného, aby mi osobně vysvětlil co sleduje svým jednáním. Je to totéž co jsem se domníval, že je třeba v této obci dělat.
  Tím víc jsem byl zaskočen reakcí pana Vlčka, ale pokud si vzpomínám byl svého času zastupitelem, tak musí vědět, že nedostatky již za něho byly značné a že zlepšování životního prostředí v Loděnici značně pokulhává stejně jako hospodárnost.
  Něco k činnosti LoDění. Zpočátku jsem měl dojem, že lidem z tohoto uskupení jde o destabilizaci činnosti obecního úřadu a tak jsem se několikrát zúčastnil jejich diskuse a dostal i odpovědi na moje otázky. Mohu zde s jistotou prohlásit, že názor pana Vlčka je mylný. Již delší dobu sleduji pořádek na veřejném prostranství, kolem kontejnerů na odpad, činnost pracovníků úřadu ve prospěch obce. Je to slabota. Rovněž to souvisí se získáváním finančních prostředků do obecní kasy, informovaností a kontakty s občany. Získávání podpory pro občanskou iniciativu, kromě zaběhnuté sportovní a kulturně podpůrné činnosti, je to několik let rovněž slabota. Těsná spolupráce s firmami se sídlem v Loděnici ve prospěch obce se snad v posledním roce nebo dvou zlepšuje. Ovšem to je dost pozdě.
  Závěrem bych si dovolil tvrdit, že pokud bude dále trvat v činnosti obecních orgánů hledání důvodů a ne způsobů, bude na místě volit jiné lidi. Evidentně iniciativu v práci ve prospěch obce přebírá LoDění a já se k němu přidávám. Jindřich

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..