Výstava betlémů – 7. – 15. 12. 2018 – Restaurace Ve století

Další velmi povedená akce, o níž se čtenáři v prosincovém Zpravodaji nedočetli, ale k níž si milovníci betlémů cestu přece jen našli se konala v době předvánoční v příjemném prostředí prostor Restaurace Ve Století.


Betlémy vyrobené jednotlivými třídami Základní školy byly velmi nápadité a všechny byly krásné.

Zapůjčené soukromé rodinné betlémové skvosty doplnily výtvory žáků ZŠ a celkový počet vystavených exponátů z nejrůznějších materiálů přesáhl několik desítek.


Perníkový betlém E. Bálintové.

Dospělí s dětmi i bez nich, stejně jako celé školní třídy mohly obdivovat jednotlivé postavičky i promyšlené ucelené kompozice, ale oči zářily všem stejně, bez rozdílu věku. Otevřeno bylo denně 10 – 17 hodin. Zdařilou výstavu kromě dětí mateřské školy a základní školy shlédlo i 256 dospělých návštěvníků. Výtěžek z dobrovolného vstupného 5 462,- Kč jsme předali jako dobrovolný příspěvek na kulturu v obci na Obecním úřadu.


Betlém zapůjčený panem K. Zíkou.

Velmi děkujeme panu Mužíkovi, že zdarma poskytl důstojné prostory pro konání výstavy, dále děkujeme všem dobrovolníkům z Klubu volného času, kteří se podíleli na instalaci betlémů i zajištění pořadatelské služby, a všem, kdo na výstavu zapůjčili svůj betlém nebo ho pro ni přímo vyrobili. Věříme, že se výstava líbila i vám, přispěla k adventnímu zklidnění a inspiraci a snad se stane i novu loděnickou tradicí.Pan Mužík s paní Pavlou Šafránkovou a stromečkem ozdobeným háčkovanými ozdobami paní Růženy Veverové a řetězem vyrobeným dětmi z Mateřské školy.

Jana Tučková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..