Starostův kousek reakce

(k článku Reakce na článek LoDění ničí samo sebe, Zpravodaj 11/2016)

Je třeba dát starostovi za pravdu: Zpravodaj má sloužit k informování občanů, nikoli „k dopisování si mezi jednotlivci“. Horného pokusy zahltit Zpravodaj hromadou dopisů začínajících „Čau Máňo…“ a majících osobní povahu apod. bylo nutno zarazit. Také je třeba uvítat, že starosta veřejně rozebral Horného hanebnou povahu. Už jen ta drzost, že posílá příspěvky na poslední chvíli před uzávěrkou! Slušný člověk chápe, že když obec stanoví uzávěrku na 25. v měsíci, má článek poslat třeba dvanáctého. Ale Horný ne. Logicky starosta dodává, že v době uzávěrky je Zpravodaj „téměř hotový a zaplněný články, které přispěvatelé dodali včas“, tedy slušně kolem dvanáctého. Horný by se měl zamyslet. A nebýt Horného, mohlo mít poslední číslo krásné necelé dvě a půl strany textu včetně fotografií. Vždyť v říjnu stačily i s fotkami dvě a v září jedna a půl! Všechny podstatné a aktuální informace o obecních záležitostech lze, jak je vidět, vměstnat na tento skromný prostor, tak jaképak rozmělňování osobními dopisy Horného.

 

Řekl-li jsem o starostovi někdy něco nelichotivého, hluboce se tímto omlouvám, protože on jediný mi otevřel oči. Nabyl jsem naivně dojmu, že lidé z redakce LoDění mají zájem o zkvalitňování obecního dění. Omyl! Starosta odhalil podstatu jejich činnosti, již bych po prozření neváhal nazvat podvratnou: „LoDění … naše občany neinformuje, ale dezinformuje“ a „LoDění se nelíbí nic“. Teď už vím, že jsem sedl na lep frustrovaným zkrachovancům, kteří vydávají plátek LoDění a kterým ve skutečnosti nejde o hospodárné nakládání s obecními financemi, o to jak nenaletět různým firmám, o dodržování či naplňování volebního programu vítězné kandidátky, jak předstírají, nýbrž o ubohé snahy rozvracet zaběhlý systém, klid na práci, klid na budování. Komu to prospěje?!

Jen jsem při četbě prvních dvou odstavců starostova článku lehce znervózněl při pomyšlení, že se zdržuje studiem bulváru, jakým LoDění bezesporu je. Uklidnilo mě až jeho prohlášení, že LoDění nečte.

Ještě k nadpisu – jsem přesvědčen, že první dva odstavce psal starosta. A děkuji Ti za to, Václave, ač se to k Tobě nedostane.

Tvůj Pavel Machač

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..