Reakce na dva body ze Zápisu veřejného zasedání Zastupitelstva obce Loděnice

Vážení spoluobčané,
ráda bych reagovala na dva body ze Zápisu veřejného zasedání Zastupitelstva obce Loděnice, konaného dne 20. 6. 2018.

1. V zápisu uvedeno
I. Poskytnutí informací vedením obce o záměru společnosti UCB Technometal s.r.o. postavit na pozemku č. 868/1 haly pro kovovýrobu.

2. 5. 2018
došlo na OÚ Loděnice OZNÁMENÍ zahájení společného řízení. Toto oznámení bylo vystaveno v Berouně dne 25. 4. 2018. Kde se to zdrželo nevím.
7. 5. 2018 jsem po konzultaci s JUDr. Sršněm poslal k záměru námitku.
8. 5. 2018 přinesla na OÚ Loděnice paní Lenka Kalašová Nesouhlas s výstavbou výrobního a administrativního areálu společnosti UCB TECHNOMETAL s. r. o. na parcele č. 868/1 Pod tímto nesouhlasem je podepsáno sedmdesát občanů.

9. 5. 2018 se dostavilo na OÚ Loděnice zhruba dvacet občanů, a přesvědčili mě a místostarostku, abychom poslali námitku formulovanou jinak, než tu ze 7. 5. 2018.
21. 5. 2018 jsme odeslali paní Lence Kalašové odpověď na „petici“. Odpověď vypracoval JUDr. Petr Sršeň.
18. 6. 2018 došlo na OÚ Loděnice usnesení o přerušení společného územního a stavebního řízení.

Usnesení bylo vydáno 12. 6. 2018. Odvolat se může stavebník, my všichni ostatní čekáme, co bude dál.

Doplňující informace:
Dne 21. 11. 2017 se Obecní úřad Loděnice kladně vyjádřil k plánovanému záměru -> Obec Loděnice nemá námitek k výstavbě výrobního a administrativního areálu firmy UCB Technometal s.r.o. na pozemcích parcela č. 868/1 a 48/4 v k. ú. Loděnice u Berouna dle předložené projektové dokumentace.

Odpověď pana starosty na naši otázku, jestli tento záměr a následný  souhlas se záměrem byly diskutovány s ostatními zastupiteli, zněla: „Nemusel jsem diskutovat se zastupitelstvem, jelikož územní plán je daný…“ Jednání pana starosty vnímáme jako porušení etického kodexu. Přímo občany jsou voleni zastupitelé obce, nikoliv však starosta. Takové záměry by měly vždy být probírány a další kroky rozhodovány celým zastupitelstvem. Po územním plánu vše začíná záměrem a postojem obce, která by měla jednat v zájmu občanů k danému záměru. Jistě si všichni pamatujeme na záměr „Linka KDV 1000 Loděnice“ z roku 2013, který se také mohl zdát býti v souladu s územním plánem.  Nicméně v tomto případě bývalé zastupitelstvo jednalo v zájmu občanů. K danému záměru Obecní úřad Loděnice poslal vyjádření obsahující 96 bodů. Výsledek, který je samozřejmě i zásluhou mnoha dalších občanů, všichni známe.

2. V zápisu uvedeno:
pí. Wagnerová – změna v územním plánu kdy firmy mohou snížit procento zeleně na 20%
V. Bauer  – GZ díky tomu rozšíří parkoviště, takže by se měla uvolnit parkovací místa po obci.

Doplňující informace:
Navrhovaná změna snížení povinnosti zeleně ze 40 % na 20 % je platná, pokud návrh změny územního plánu v této formě projde, pro všechny plochy značené v územním plánu VS = výroba a skladování, kterých je v obci Loděnice více než dost. Netýká se pouze společnosti GZ Media, která o danou změnu zažádala. Není tento návrh na změnu územního plánu v rozporu s cílem projektu „Loděnice o kousek hezčím místem k životu“? Opravdu se tím vyřeší parkování v Loděnici? Nenaskýtají se jiná řešení jako např. parkovací dům v areálu GZ Media, nežli snižování zeleně?

Na závěr bych Vám chtěla popřát krásné prožití léta!

Lenka Wagnerová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..