Pozvánka na největší expozičně-herní festival stavebnic projektu Svět kostiček

V listopadu 2016 jsem psal o výstavě Svět kostiček umístěné  v Jízdárně litomyšlského zámku. Autorem a hlavním majitelem tehdejší expozice byl loděnický občan Ing. arch. Petr Šimr, Ph.D.

Petr Šimr se se svým Světem kostiček letos do Litomyšle vrátil. A to hned do tří sálů na plochu 1.140 m2.

Kromě největší soukromé sbírky edice Lego Technic v ČR a SR vystavuje i artikly, které se při vernisáži výstavy zapsaly celkem třemi oficiálními rekordy do databáze rekordů a kuriozit agentury Dobrý den. 

V Jízdárně je vystavena největší sbírka výrobního portfolia dnes již neexistujícího výrobce Kovozávody Semily, který před 40 roky vydal na trh stavebnici SEVA. Jde o největší a absolutně kompletní sbírku továrních setů SEVA od počátků výroby (1979) až po současnost, včetně modelů, které nikdy nebyly zařazeny do komerčních stavebnic. Na výstavě jsou k vidění i trojediční novinky SEVA Vesmír, kde osm z devíti modelů jsou designérské návrhy Petra Šimra přímo pro výrobce, a největší sbírka vlastní tvorby z kostek SEVA od jednoho designera, což je Petrův další počin za posledních 18 měsíců jeho života.

Pivovarské sály zámku hostí expozice stavebnic Lego Technic, Gecco, Resta model, Modelové domky Špalek a rozsáhlou Lego hernu.

Výstava je skutečně monstrózní.  Pokud budete mít během léta cestu přes Litomyšl, určitě výstavu navštivte.

Lego herna je otevřena do 31. 08. 2019 a výstava stavebnice SEVA a Mosaic Color do 17. září 2019.

Martin Bok
matin.bok@3ok.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..