100 let republiky v Loděnici 20. října 2018

I. Rekonstrukce loděnického 28. října 1918

Na loděnickém nádraží se nejen natáčely Ostře sledované vlaky, ale také sem přišla první telegrafická zpráva o ustavení samostatné Československé republiky. Dne 20. 10. 2018 v 15:00 zde proběhne rekonstrukce této historické události v dobových kostýmech a s dobovým občerstvením. Kulturní program zajistí žáci ZŠ a soubory Berouňačka a COMODO. Poté se všichni přesuneme na náměstí, kde v 17:00 bude v horní části náměstí slavnostně zasazena lípa ke stoletému výročí samostatné republiky. Na závěr si společně se souborem COMODO zazpíváme hymnu. (Dobové oblečení vítáno.)

II. Prvorepubliková tančírna – Alice Bauer & kapela

Zveme Vás na večer plný swingových a tanečně jazzových melodií, harmonií a rytmů, jež již věky sotva které srdce a nohu nechají v klidu, zejména v západních kulturách, a to v podání Alice Bauer a dalších profesionálních jazzmanů dne 20. října od osmé večerní v bývalé loděnické Sokolovně.

Alice Bauer (po otevření stránek doporučujeme poslech pod záložkou MUSIC) ječeská jazzová a bluesová zpěvačka. Působila s Groovem/Soultetem Jana Kořínka, s progresivními Cosmic Passengers/Hi-Fi Petra Wajsara, s několika jazzovými orchestry jako např. s Originálním pražským synkopickým orchestrem či s Original Vintage Orchestra Petra Kroutila, s Hradeckou filharmonií, s moderním klasickým Orchestrem BERG či s multižánrovým Okamžitým filmovým orchestrem Varhana O. Bauera (OFO). S OFO svého bratra nazpívala také kvasibarokní árii do filmu Miloše Formana Goyovy přízraky. Alice je členkou mezinárodně uznávaného a-cappella sextetu Skety

Kromě toho se věnuje několika dalším jazzovým sólovým projektům zaměřeným na swing, ale i starší taneční jazz, ze kterých bude čerpat repertoár pro loděnický slavnostní večer 20. října 2018.

Jan Fečo – altsaxofon
Daniel Bulatkin – klavír nebo Jan Kořínek – varhany Hammond
Antonín Šturma – kontrabas
Benjamin Hague – bicí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..